FIALOVÁ - RŮŽOVÁ | VIOLET - PINK

Fialová - je slavnostní, důstojná a inspirativní barva, která nás nutí se zastavit, popřemýšlet nad podstatou světa a meditovat. Vyvolává izolovanost a hloubku, a také podstatu mystyky, nostalgie, spokojenosti a ušlechtilosti. Záleží však na její sytosti a tónu. Pastely fialové zjemněné bílou, jako např. levandulová , evokují jemnost a dětství, přírodu a barvu květů. 

Modrofialová je těžší a přináší barvu plodů, nebe při západu slunce. Lilková  je bohémská a vytváří intenzivní a šťavnatý vzhled. Zralá švestková je zase dekadentní a plná. Fialová barva v kombinaci se sametem a luxusními materiály vytvoří v interiéru atmosféru slavnosti a jakoby povýší prostor. 

Purpurová - červenofialová, je už odpradávna považována za jednu nejvzněšenějších barev. Vnáší do interiéru důstojnost, moc, sílu a magii. Je nepřehlédnutelnou ozdobou interiéru. 

Růžová, jako pastel červené je spojena s bezstarostným dětstvím, cukrárnami, čistou nevinností. Růžová je něžná a romantická, ale to neznamená, že je vhodná pouze do dívčích pokojíků. Pokud její vlastnosti zkombinujeme s šedou, černou, betonem, jednoduchým zeřízením, její použití se rozšíří. Vzniká tak sofistikovaný a nadčasový interiér. 

Starorůžová zase vzbuzuje představy dámských salónů, pokojů našich babiček, které dýchají klidem, bezpečím, pohodou a vůní sušených růžových plátků.