ŠEDÁ | GREY

Šedá - nejuniverzálnější barva, jaká existuje. Šedá barva vzniká spojením černé a bílé. Kouzlo šedého tónu je v tom, že v vedle něj vynikne každá, sebeméně výrazná barva. Ačkoliv se o ní říká, že je myší, nevýrazná a nevyvolává žádné emoce, přesto je v interiérovém designu zcela nepostradatelná. 

Pro ostatní barvy v prostoru má velký význam, neboť právě díky šedé můžete "ztlumit" ostré a příliš zářivé tóny na přijatelnou úroveň. Zároveň dává vyniknout i zemitým a přírodním odstínům, které sami o sobě příliš výrazné nejsou. Naprosto aktuální a trendy je spojení šedé s červenou, purpurovou, žlutozelenou, tyrkysovou, růžovou a lososovou.

Šedou můžete v interiéru aplikovat v podstatě kamkoliv. Například velmi vhodná je na nábytek, nebo do prostor a místností, od nichž se očekává, že budou působit spíše decentním, nežli vtíravým dojmem. V prostorné koupelně bude vypadat dobře, obzvláště když místnost doplníme teplou doplňkovou barvou, stejně jako v každém jiném pokoji. 

Ti, kteří preferují funkčnost a eleganci, dávají přednost materiálům jako ocel, kov a kámen - pochopitelně v šedých tónech. Do interiéru laděného v šedé barvě jsou vhodné i šedozelené rostliny, které navozují pocit příjemného proudění.