FENG SHUI

Správná volba barev je jednou z nejjednodušších možností jak v místnosti zajistit správné rozložení energie. Každá feng shui barva představuje 5 základních elementů

OHEŇ - červená, oranžová, růžová, sytě žlutá - vášeň, velká energie

ZEMĚ - světle žlutá, barvy písku, béžová - stabilita, výživa

KOV - bílá, šedá, stříbrná - čirost a přesnost

VODA - tmavě modrá, černá - klid, lehkost, svěžest a hojnost

DŘEVO - hnědá, zelená - zdraví a vitalita

ČERVENÁ - je nejsilnější feng shui barva reprezentující oheň. Zářivé červené barvy přináší do vašeho domova energii radost, vzrušení a povzbuzují sexuální touhu. Červená je čínská barva štěstí, barva manželství v Indii a symbolická barva lásky, romantiky, odvahy a vášně na Západě.

ŽLUTÁ - Feng shui barva slunečního světla, veselá a povznášející, která rozjasní každý domov či kancelář. Žlutá zastupuje prvky ohně nebo země. Žlutá barva také vytváří útulnou feng shui energii ve vaší kuchyni, obývacím nebo dětském pokoji.

MODRÁ - je nádherná feng shui barva. Od jasně modré oblohy, přes jemnou barvu oceáná a až po tmavě modrou indigo barvu - existuje nespočet modrých tónů, které si můžete vybrat pro svů domov. Modrá je barva, která uklidňuje, podporuje myšlení (společně s černou) a souvisí s pěnězi, zdravím a kariérou.

ZELENÁ - je feng shui barva čerstvé energie a regenerace. Zelená barva je velmi důležitá pro vaše zdraví, protože vybalancovává celé tělo tím, že přenáší léčivé feng shui vibrace z přírody. Při práci s zelenou barvou je důležité, aby se použilo alespoň několik různých odstínů pro maximalizaci energetických účinků feng shui.